gemi__k_y__tabela.jpg

GEMİÇ KÖYÜ ANA SAYFASI
31 Ağustos 2014
GEMİÇ KÖYÜ SÜLALELER SAYFA 8
TARİHİ VE TABİİ GÜZELLİKLER
GEMİÇ KÖYÜ GELENEK VE GÖRENEKLERİ
Gemiç Köyü insanlarının kendi yazdıkları kendi söyledikleri
Gemiç Köyünde akrabalık Bağları
GEMİÇLİLERE AÇIK MEKTUP
GEMİÇ KÖYÜ MUHTARLARI
GEMİÇ KÖYÜ SÜLALELER SAYFA 1
GEMİÇ KÖYÜ MAKALELER SAYFASI

GEMİÇ KÖYÜ SÜLALELER SAYFA 2
GEMİÇ KÖYÜNE İSİM VERMİŞ BEYLER
GEMİÇ KÖYÜ SÜLALERİNE DEVAM EDİYORUM SAYFA 3
GEMİÇ KÖYÜ ANA KURUCU SÜLALELER

GEMİÇ KÖYÜ SÜLALELER SAYFA 4
GEMİÇ KÖYÜ HACI SÜLALELER
GEMİÇ KÖYÜ SÜLALELERİ SAYFA-5
GEMİÇ KÖYÜ SÜLALELER SAYFA-6
GEMİÇLİ SÜLALELER VE AKRABALARI
KARAKAŞLAR SÜLALESİ
GEMİÇ KÖYÜ SÜLALELER SAYFA-7
GEMİÇLİ SÜLALELER VE AKRABALARI
GEMİÇ KÖYÜ RESİMLERİ
BURSA-ORHANGAZİ-GEMİÇ KÖYÜ SAYFALARI
GEMİCLİLER
GEMİÇ KÖYÜ BAŞARILI İNSANLARI

GEMİÇ KÖYÜ MAKALELER SAYFASI


MAKALELER

BU SAYFADA MAKALELERİMİ YAYINLAYACAĞIM. KONU SERBEST. EĞER SİZ DE BU SAYFAYA DÜŞÜNCELERİNİZİ YAZMAK İSTERSENİZ, BANA YAZIN.
e-mail: hasan@hasanguler.com.

bir_fincan_kahve...jpg

BORCU OLMAYAN VAR MI?

BİRİNCİ HEDEF BORÇSUZ YAŞAMAK
İnsanın hedefleri olmalıdır. Her birini aştıktan sonra, ikincisini seçmelidir. Kimseye muhtaç olmadan yaşayan insan zengindir. Borçlarımız var. Bunları ödeyebilmek için bir plan yapmalıyız.
Zengin insanlarla, fakirler arasındaki en önemli fark, düşünceleridir. Başarısızlıklarınızın sizi yönlerdirmesine izin vermeyiniz. Başarmak, hiçbirzaman kolay değildir. Dünya iki çeşit insanı içinde barındırır. Başarılı olanlar ve başarısızlar.
Başarılı olmak bir çaba gerektirir. Risk almak gerektirir. Hedefimiz neydi? Borçsuz yaşamak. Büyük harflerle yazayım.
“BORÇLARI BİTİRMEK İÇİN BİR PLAN YAPIN”
Bu plan sizi zenginliğe kadar götürecektir. Borcunuz bittiğinde, çalışmanız yine devam edecek ve bir de bakacaksınız zenginler kulübündesiniz.
Herkesin planı başkadır. Kendisi yol haritasını çizer. Zaten kendisine bir hedef tayin etmeyen kişi, mahvolmuş demektir.
Haritasını ışıklı yollarla donatan insan, kısa zamanda muvaffak olur.
Kendinize bir söz verin. Her başarılı adımdan sonra gülümseyin. Olumlu düşünmek, başarıyı yakalamakta en önemli faktördür.
Kitablar okuyun. Okuduğunuz konuları etrafınızla paylaşın.
Borçsuz bir hayata doğru atılan her adımı ödüllendirin. Hedefimiz zengin olmaktı. Fakat önce borçlarımızı bitirmeliyiz. Atalarımız “BORÇ YİĞİDİN KAMÇISIDIR” demişler. Yiğit kahramandır. Kahramanlar kimseye muhtaç olmadan yaşayanlardır. Boyun eğmezler. Yalvarmazlar. Hatta meydan okurlar.
Kendinize çizdiğiniz yol haritasında, adımlarınızı onurla atın. Hiç korkmayın. Risk de alın. Korkak kişiler başarılı olamazlar.
Fakat hedefleriniz gerçekçi olmalıdır. İlk satırlarda söylemiştik, dünyada iki çeşit insan var. Muvaffak olmuşlarla beraber olmak için çok çalışmalısınız. Onların meclisinde onların yanında, onlarla olmalısınız.
Evde miskinler gibi durmanın anlamı yok. Çarşıya çıkın. Hareketli olun. İnsanları dinleyin. Topluma yön vermiş şahsiyetleri örnek alın.
Hayat kalitenizi artırmak için hedefleriniz olmalıdır. Borcunuz var. Bu borcu ödemek dileğindesiniz. Öyleyse, gereksiz harcamalarınızı tesbit edin. Kazancınızı artırmanın yollarını bulun. Daha iyi para getiren işlere yönelin.
Adımlarınız hedefe yaklaştıkça, yüzünüzdeki sevinci belli edin. Kendinizi ödüllendirin.
Hatta bu gülümsemeyi alışkanlık haline getirin. Gülümseyen insan pozitif düşünceye sahip olur. Böyle insanlar ise başarılı olurlar.
Borç ne kadar büyük olursa olsun. Birgün mutlaka ödenecektir. Ödendiğinde ise, kendinize ikinci bir hedef seçin. Zengin olmak. Bu konuyu bir sonraki yazımda ele alacağım.


hasan@hasanguler.com